Tak čo je teda dôležité?

 • Príďte čo najskôr. 

  Ak vaše srdce piští po novej platni, určite príďte medzi prvými. Väčšina albumov sa na burze neobjaví viac ako v jednom až dvoch kusoch, takže skorý príchod sa vám určite vyplatí. 

 • Spravte si zoznam platní, bez ktorých neodídete

  V ideálnom svete by ste z burzy odchádzali so všetkými platňami, po ktorých túžite. V reálnom svete si budete odnášať možno 3-5 albumov, ktoré ste hľadali. Aby ste na žiadny z nich nezabudli, je dobré napísať si zoznam, čo si musíte kúpiť a ideálne doňho zahrnúť aj platne, ktoré si radi vezmete, ak nezoženiete všetko z vášho top listu, prípadne ak vám zostanú peniaze. 

 • Stanovte si rozpočet

  Na burze sa budete cítiť ak dieťa v hračkárstve a bude obtiažne nekúpiť všetky úžasné platne, ktoré uvidíte. Aby ste sa nenechali uniesť a neminuli celú výplatu, stanovte si dopredu limit, koľko môžete minúť.

 • Doneste kamarátov

  Burza je zábavnejšia, keď privediete kamarátov. Budete mať spoločnosť pri čakaní v rade, prípadne môžete spojiť sily pri hľadaní platní z vašich zoznamov. 

 • Nájdite si kamarátov​

  Nebojte sa prihovoriť novým ľudom. Väčšina návštevníkov sú milovníci platní ktorí sa radi rozprávajú a prezradia zaujímavosti zo sveta hudby a vinylu. 

 • Doneste si tašku

  Každý sme niekedy niesli platne v rukách tak, aby každý videl, čo sme si kúpili. Od určitého množstva je ale bezpečnejšie nosiť vzácny nákup v taške, preto si určite jednu odolnú so sebou vezmite. Ak zabudnete, nič sa nedeje, pri stánku Phono.sk určite nejakú zoženiete.​​

 • Zjednávajte

  Väčšina predajcov vám určite zaokrúhli cenu, obzvlášť pokiaľ toho od nich beriete naraz viac.

 • Kontrolujte stav platní

  Využite naplno možnosť chytiť si platňu do vlastných rúk. Pozrite si ju na dennom svetle alebo aspoň pod silnou lampou a určite nebudete po príchode domov sklamaní. Ak nechcete predajcom pridávať vrásky na čele, pri vyberaní platne z obalu dávajte pozor, aby ste to robili správnym spôsobom.

 • Pripravte sa dopredu

  Množstvo predajcov má vlastné stránky alebo aspoň zoznamy platní, ktoré ponúkajú. Využite to vo svoj prospech a prejdite si ich ešte pred burzou, aby ste išli na istotu. Ak ste ochotní vzdať sa prehrabávania platní v prepravkách, spravte si objednávku vopred a na burze si ju len prevezmite. 

 • Zastavte sa u každého

  Nevynechajte žiaden stôl, niekedy aj nenápadný predajca, môže ukrývať poklad ktorý hľadáte.

 • Doneste si platňu na podpis

  Pravidelne sledujte informácie o burze, často je totiž dopredu avizovaná návšteva známych hudobníkov, ktorí vám určite ochotne vašu platňu podpíšu. 

Toto je len niekoľko našich tipov na burzu platní, našou najväčšou radou ale je, aby ste si tento deň naplno užili. Večer sa vrátite domov s náručou plnou úžasných platní, možno s nejakým autogramom a s kopou spomienok na starých aj nových kamarátov. Čo by mohlo byť lepšie?

Informácie o aktuálnom dátume konania burzy nájdete tu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *