O vinyloch a o hudbe sa každý mesiac napíše veľké množstvo článkov a bolo by zbytočné každý pre náš blog prekladať. Preto sme sa rozhodli prinášať na konci mesiaca prehľad správ, o ktorých si myslíme, že by ste ich mali vidieť, vždy ako krátke zhrnutie správy s linkom na originálny článok alebo video. Je možné, že podobný článok nezverejníme každý mesiac, prípadne že v ňom budú staršie informácie ako len z aktuálneho mesiaca, ale sľubujeme, že to bude vždy zaujímavé čítanie. 

 

Na návšteve v pracovni spisovateľa Haruki Murakamiho

Spisovateľ Haruki Murakami nás pozýva nahliadnuť do jeho pracovne v ktorej nájdeme stenu s viac ako 10 000 LP, ale aj iné zaujímavosti.

Celý článok
 

 

Elijah Wood plánuje otvoriť obchod s platňami a reštauráciu

Podľa Elijahových slov je otvorenie obchodu s platňami jeho snom od detstva. V článku nájdeme aj video kde spomína svoju vášeň a prezradí aj viac o svoje zbierke. 

Celý článok
 

 

Bratislava – mesto vinylových platní

Naše hlavné mesto sa prvý krát stalo sa oficiálnou súčasťou akcie Record Store Day. Hlavná bašta bola v malom priestore vedľa Prašnej bašty na Zámočníckej ulici 11. Obchod Vinylové platne získal pečiatku RSD, na čo je jeho majiteľ Jojo Pešta patrične hrdý.

Celý článok
 

 

Vychádza EP Princa s doteraz nevydanými skladbami

EP vyšlo v digitálnej verzii 2. apríla, avšak začiatkom leta sa dočkáme aj vinylu.

Celý článok
 

 

Karol Mikloš vydal EP na zelenom vinyle

Po rokoch hudobnej pauzy prichádza s novými pesničkami na EP s názvom Poisoned, ktoré chce o rok doplniť ďalšími, tentokrát elektronickými. 

Celý článok
 

 

Holandská lisovňa vinylov bude v bývalej väznici z čias druhej svetovej vojny

Priestory väzenia sa nachádajú na severe Holandska v meste Leeuwarden. Málokto by povedal že tieto priestory ešte ožijú avšak už v auguste plánuje výrobca nainštalovať dve lisovacie zariadenia a začať s lisovaním. 
Celý článok

 

Sto rokov od narodenia Elly Fitzgerald

V utorok, 25. apríla, uplynulo presne sto rokov od narodenia jednej z najväčších džezových speváčok 20. storočia.

Celý článok
 

 

Autor phono

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *