O vinyloch a o hudbe sa každý mesiac napíše veľké množstvo článkov a bolo by zbytočné každý pre náš blog prekladať. Preto sme sa rozhodli prinášať na konci mesiaca prehľad správ, o ktorých si myslíme, že by ste ich mali vidieť, vždy ako krátke zhrnutie správy s linkom na originálny článok alebo video. Je možné, že podobný článok nezverejníme každý mesiac, prípadne že v ňom budú staršie informácie ako len z aktuálneho mesiaca, ale sľubujeme, že to bude vždy zaujímavé čítanie. 

 

bowie blackstar

Čo sa stane, keď zabudnete Bowieho Blackstar na slnku

Určite nie je vhodné nechať svoju zbierku na slnku, ale vďaka chybe jedného zberateľa vieme, že na obale posledného albumu Davida Bowieho sa vplyvom UV-žiarenia objavia hviezdy. 

Celý článok

 

Gramofónová ihla pod termokamerou

Hrot prenosky sa drážky dotýka tak malou plochou, že sa pri prehrávaní zohreje až na 180°C. Nestačí to síce na roztavenie vinylu, ale môže vám to narobiť problémy pripečením nečistôt, ktoré sa potom len obtiažne odstraňujú. 

Ak vám to znie to neuveriteľne, určite by ste mali vidieť toto video.

 

Star Wars: Sila sa prebúdza na LP s hologramom

Pamätáte si ešte album Lazaretto Jacka White-a s hologramom anjela? Tristan Duke sa tentokrát postaral o hologram pre soundtrack Star Wars, ktorý vychádza 17. 6. 2016.

Celý článok

 

Poštové známky Pink Floyd

Len málo skupín sa môže pochváliť tak dlhou a plodnou kariérou ako Pink Floyd. Ešte menej kapiel sa dočká pocty vo forme poštových známok. Tie pri príležitosti 50. výročia profesionálneho fungovania skupiny Pink Floyd vydá Britská kráľovská pošta a budú pripomínať slávne albumy a živé vystúpenia skupiny. Známky budú dostupné od 7. 6. 2016 a je možné si ich predobjednať.

Celý článok

 

Flying Vinyl

Všetci poznáme službu Vinylmeplease, vďaka ktorej môžeme za mesačný poplatok pravidelne dostávať poštou nové platne podľa výberu redakcie. Podobnou službou je Flying Vinyl, ktorá mesačne posiela box s piatimi singlami s alternatívnou hudbou. 

Stránka

 

 

Autor phono

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *