O vinyloch a o hudbe sa každý mesiac napíše veľké množstvo článkov a bolo by zbytočné každý pre náš blog prekladať. Preto sme sa rozhodli prinášať na konci mesiaca prehľad správ, o ktorých si myslíme, že by ste ich mali vidieť, vždy ako krátke zhrnutie správy s linkom na originálny článok alebo video. Je možné, že podobný článok nezverejníme každý mesiac, prípadne že v ňom budú staršie informácie ako len z aktuálneho mesiaca, ale sľubujeme, že to bude vždy zaujímavé čítanie. 

 

Aplikácia Discogs pre Android

Po mesiacoch testovania Discogs sprístupnil svoju aplikáciu pre Android. Súčasťou aplikácie je schránka správ, skener čiarových kódov pre rýchle hľadanie a funkcia Shake to Shuffle, ktorá po zatrasení telefónom vyberie, ktorú platňu z Vašej zbierky si máte pustiť. 

Celý článok

 

Prvý vinyl hraný vo vesmíre

Vydavateľstvo Third Man Records (Jack White) oslávilo svoje siedme narodeniny a 3 milióny vylisovaných platní vypustením špeciálneho gramofónu do vesmíru. 

Video

 

 

Prvá automatická lisovňa po 30 rokoch

Výroba platní sa stále spolieha na stroje z osemdesiatych rokov. To sa zmení s novou lisovňou Hand Drawn Pressing v americkom Dallase. Fungovať začne koncom tohto roka  a cieľom je milión vylisovaných platní ročne. 

Celý článok

 

 

Ako opraviť zvlnenú platňu

Pokiaľ sa u Vás v zbierke nachádza pár platní, ktoré sa pôsobením času a nepriazni osudu zvlnili, nezúfajte. Viete im pomôcť! Riešenie sme našli.

Video

 

 

 

Autor phono

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *